خانه / اقامت اروپا / مجوز اقامتی Blue card ایتالیا
مجوز اقامتی Blue card ایتالیا

مجوز اقامتی Blue card ایتالیا

مجوز اقامتی Blue card ایتالیا

قانون مهاجرتی ایتالیا تعدادی مجوز خاص اقامت به منظور کار فراهم میکند که به شهروندان خارجی این اجازه را می دهد که هر موقع از سال که بخواهند برای مجوز کاری بدون هیچ محدودیتی اقدام کنند. حتی خارج از سهمیه ورودی که توسط دولت مجاز شده است. این فرآیند همیشه باز است و هیچ گونه ربطی به مجوز کاری ندارد.

در این میان پرونده های خاص آنهایی هستند که توسط حکم ایتالیا ( حکم شماره ۲۰۱۲/۱۰۸ ) به روی دستور اروپایی شماره ( ۲۰۰۹/۵۰/CF ) مربوط به Blue Card پیاده سازی شده است.

این فرمان که مجوز اقامت را فراهم میکند و به آن مجوز Blue Card نیز گفته می شود برای کارگران واجد شرایطی رزرو شده اند که مستقیما توسط یک کمپانی ایتالیایی استخدام می شوند و دارنده ی تحصیلات و یا شرایط حرفه ای بسیار بالایی هستند. شرایط قانونی اصلی برای گرفتن Blue Card به شرح زیر می باشد:

۱- کارمند می بایست تحصیلات بالایی داشته باشد ( مثلا ۳ سال ممتد را با موفقیت در دانشگاه پشت سر گذاشته باشد.)

۲- کارمند باید ابتدا شرایط تحصیلی خود را به رسمیت بشناساند و زمانی که توسط قانون تایید شد شرایط حرفه و کار خود را نیز باید به رسمیت بشناساند. ( برای مثال: خقوق دانان، دکتران، مهندسان و….)

۳- قرارداد پیشنهاد شده به کارمند باید حداقل ۱ سال باشد و درآمدی معادل با حداقل ۲۷,۰۰۰,۰۰ یورو داشته باشد.

۴- شرکت باید محل اقامتی را برای کارمند فراهم کند. همان گونه که در بالا گفته شد شرایط حرفه ای و تحصیلاتی درخواست کننده باید ابتدا تایید شوند و پس از به رسمیت شناخته شدن آنها درخواست برای مجوز کاری تایید شود.

درست بعد از تصدیق فرمان اجرایی، تدارکات روی مجوز Blue Card شروع شده اند و نیازمند ایجاد یک رابطه شغلی (   Lavora Subordinator ) بین شرکن و کارمند واجد شرایط هستند. با این حال در مراحل بعدی وزیر داخلی ایتالیا تصریح کرد که رابطه بین کارمند و شرکت می تواند یک همکاری یا رابطه کاری مشابه باشد.

درواقع دستورالعمل اروپایی شماره ۲۰۰۹/۵۰/CE بیان میکند که:

درخواست مجوز کاری ممکن است به نفع کارگرانی که قصد دارند از طرف یا تحت نظارت و هماهنگی یک شرکت ایتالیایی کار کنند باشد.

از این رو باور بر این است که مجوز Blue Card برای آن کارگرانی قابل اجرا است که به یک رابلطه کاری مستمر ورود نمی کنند همان طور که مربوط به مدیر اجرایی یک شرکت است.

 • برای مشاوره وکسب اطلاعات بیشتر و دانستن نظر کارشناسان خبره موسسه با ما تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۶۲۱۱۱۴۵

  ۰۲۱۲۶۲۹۳۴۱۸

   

   

   

  تماس با ما

 • میتوانید مطالب ما را از کانال تلگرام دنبال کنید
  ادرس ما در تلگرام  :okfghjkl

Rating: 4.7/5. From 6 votes.
Please wait...

همچنین ببینید

مجوز اقامت ایتالیا

مجوز اقامت ایتالیا

مجوز اقامت ایتالیا برای دریافت مجوز اقامت ایتالیا روش های متفاوتی وجود دارد یکی از …