خانه / ويزا و اقامت آمريكا / اقامت پاناما ازطریق ثبت شرکت

اقامت پاناما ازطریق ثبت شرکت

اقامت پاناما ازطریق ثبت شرکت

 مراحل و شرایط ثبت شرکت در کشور پاناما

شرکت های پانامایی در سراسر جهان به عنوان شرکتهایی شناخته میشوند که در منطقه ای آزاد بدون مالیات به ثبت رسیده اند و به عنوان یکی از ارکان تجارت موفق در جهان به شمار میروند، شرکت های پانامایی تحت قانون شماره ۳۷ که در سال ۱۹۲۷ به ثبت سیده شده فعالیت میکنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در پاناما

نام شرکت به انگلیسی
نام و آدرس تمامی مدیران
نام و آدرس تمامی سهامداران
پس از اینکه نام شرکت توسط شما به وکلای ویزا اکسپرس ارائه شد حدود ۵ روز طول خواهد کشید تا نام شما به تایید برسد و بعد از آن مدارک ثبت شرکت به تایید اداره شرکت های پاناما خواهد رسید و در صورتی که خطایی در مدارک وجود نداشت شرکت شما ثبت خواهد شد.

نام شرکت

تمامی شرکت های ثبت شده در پاناما باید یکی از پسوندهای زیر را بپذیرند: Corp(Corporation) یا Inc(Incorporated) و یا SA(Sociedad Anonima). توجه داشته باشید که پسوند Ltd قابل قبول نمباشد، نام شرکت شما میتواند به هر زبانی باشد، یاسا میتواند این نام را تا ۱۰ روز برای شما رزرو کند.

کارکنان

پاناما از جمله کشورهایی است که برای شرکت باید حداقل ۳ نفر معرفی شوند که عباتند از مدیر، بازرس و نماینده شرکت که نیازی نیست این ۳ فرد مقیم پاناما باشند، همچنین این ۳ فرد میتوانند شخص حقیقی یا حقوقی باشند.

سهامداران

برای ثبت شرکت در پاناما حداقل به یک نفر برای سهامدار نیاز است، که میتواند هر ملیتی و هر اقامتی داشته باشد، نام سهامدار میتواند در مدارک دولتی مخفی بماند.

شرکت های پانامایی میتوانند سهام با نام و همچنین سهام بی نام داشته باشند.

زبان

مدارک شما به اسپانیایی هستند که ترجمه رسمی به انگلیسی خواهند شد.

دفتر ثبت شده نیاز است، که باید در محلی از پاناما باشد، اگر شما این محل را ندارید میتوانید از خدمات یاسا استفاده کنید.

ویژگی ها

بدون محدودیت در ملیت
بدون لزوم اقامت مدیران در پاناما
بدون حداقل سرمایه
محرمانه بودن نام سرمایه داران
معافیت مالیاتی
نیازی به برگزاری جلسات سالیانه هیئت مدیره نیست.
جلسات هیئت مدیره میتوانند در هر کشوری برگزار شوند.
بدون محدودیت در انتقال سرمایه
بدون نیاز به تحویل صورت حساب های مالی سالیانه
شرکت ها میتوانند در هم ادغام شوند.
مالیات

هیچ مالیات بر درآمدی برای کالاها و خدمات صادراتی نیست، شرکت هایی که به خارج از پاناما سرویس دهی میکنند نیازی به پرداخت هیچ مالیاتی ندارند، فقط هزینه سالیانه حدود ۳۰۰ دلارامریکا را باید بپردازند بدون توجه به اینکه چه درآمدی داشته باشند.

حساب های سالیانه بررسی نخواهند شد و شما نیازی به تحویل آنها به دولت پاناما را نخواهید داشت، چنانچه شما یک شرکت در پاناما داشته باشید، یک محل برای شرکت خود، یک حساب بانکی برای شرکت و یک خط تلفن برای خود داشته باشید در هر صورت مالیاتی به شما تعلق نخواهد گرفت.

قبل از هرگونه تصمیم راجع به ثبت شرکت بین المللی با ویزا اکسپرس مشاوره کنید، راههای بسیار زیادی برای ثبت شرکت شما در بهترین مکان و با بهترین خدمات موجود است.

 اشنایی با کشور جمهوری پاناما  

جمهوری پاناما و پاتخت زیبای ان پاناما سیتی کشوری در آمریکای مرکزی و خشکی رابط بین دو بخش شمالی و جنوبی قاره آمریکا است.

این کشور از شمال غرب با کاستاریکا و از جنوب شرق با کلمبیا همسایه است. در شمال این کشور دریای کارائیب و در جنوب آن اقیانوس آرام قرار دارد.

سرخپوستان از ۱۱ هزار سال پیش در پاناما استقرار یافتند. از دوره پیش از کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب آثار جالبی از منطقه پاناما در زمینه سفالگری به دست آمده است. اقوام چیبچان، چوکوان و کووا در مناطق وسیعی از پاناما سکونت داشتند.

بزرگترین این اقوام نیز قوم کووا بود. پاناما نیز مانند سایر کشور‌های آمریکای لاتین، به جز برزیل، چند دهه پس از کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب به تصرف اسپانیا درآمد.

پاناما در سال ۱۸۲۱، زمان اوج نهضت‌های استقلال‌طلبانه در آمریکای لاتین از استعمار اسپانیا به استقلال رسید اما سپس این کشور تحت حاکمیت کلمبیا قرار گرفت و در سال ۱۹۰۳ از این کشور نیز استقلال یافت.

سیاست در پاناما

در پاناما رییس جمهور هم رئیس حکومت است و هم رییس رئیس دولت. پاناما در واقع کشوری چند حزبی است.

دولت وظیفه اجرای قانون را به عهده دارد. اما برخلاف کشور‌های دارای نظام دموکراتیک مجلس و دولت هر دو زیر مجموعه قوه مقننه محسوب می‌شوند. قوه قضاییه در پاناما نیز مستقل از قوه مجریه و مقننه عمل می‌کند.

قوه مجریه در پاناما متشکل از یک رییس جمهور و دو معاون او است. رییس جمهوری در پاناما برای یک دوره پنج ساله انتخاب می‌شود.

قوه مقننه پاناما نیز از یک مجلس ملی با ۷۸ عضو تشکیل شده است. نمایندگان مجلس این کشور نیز برای یک دوره پنج ساله انتخاب می‌شوند.

دادگاه انتخاباتی در پاناما نیز مسئولیت تضمین، آزادی و شفافیت آرای مردمی را به عهده دارد. وزارت عامه نیز بر منافع دولت و شهرداری‌ها نظارت می‌کند.

اقتصاد در پاناما

پاناما همانند دبی  و کشور امارات کشوری  کوچک  و ازاد و پر رونق و امن و زیبا و ثروتمند امریکای لاتین است . کشور امریکا سرمایه گزاری سنگینی در این کشور کرده است و به واسطه کانال پاناما این کشور بدون مالیات بوده و منطقه ازاد تجاری محسوب می شود . اکثر شرکتهای بین المللی جهان در این کشور کوچک نمایندگی دارند. بعضی از خیابانهای پاناما و ساختمانهای بلند ان شما را به یاد دبی می اندازد . مراکز خرید بین المللی و زیبا و مارکهای گران و ماشین های لوکس یکی از چیزهایی است که پاناما را از دیگر کشورهای امریکای لاتین که بیشترشان فقیر هستند جدا ساخته است .

تولید ناخالص داخلی این کشور ۱۴/۲۹ میلیارد دلار است. یک میلیون و ۴۷۱ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند.

نرخ بیکاری در این کشور ۲/۷ درصد است. ۳۷ درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم در پاناما ۱/۵ درصد بود.

محصولات صادراتی این کشور شامل موز، میگو، شکر، قهوه و البسه است که به کشورهای آمریکا (۸/۳۹ درصد)، اسپانیا (۱/۸ درصد)، هلند (۷/۶درصد)، سوئد (۶/۵درصد) و کاستاریکا (۴/۵درصد) صادر می‌شود.

محصولات وارداتی این کشور شامل کالاهای اساسی، مواد غذایی، کالاهای مصرفی و مواد شیمیایی است که از کشورهای آمریکا (۲۷ درصد)، آنتیل هلند (۱/۱۰درصد)،کاستاریکا(۱/۵درصد) و ژاپن (۷/۴ درصد) وارد می‌شود.

 

مردم پاناما

جمعیت این کشور حدود سه میلیون و ۲۹۳ هزار نفر با میانگین سنی ۲۷ سال است. امید به زندگی برای زنان ۷۸ و برای مردان ۷۳ سال است.

حدود ۰٫۹ درصد از جمعیت بزرگسال این کشور به بیماری ایدز مبتلا هستند.

۸۵ درصد از مردم آن مسیحی کاتولیک و ۱۵ درصد پروتستان هستند. زبان رسمی این کشور اسپانیایی است.

ارتباطات در پاناما

در این کشور ۴۲۳ هزار و ۹۰۰ خط تلفن ثابت و یک میلیون و ۶۹۴ هزار خط تلفن همراه وجود دارد.

پاناما ۷ هزار و ۷۸ میزبان اینترنتی و ۲۲۰ هزار کاربر اینترنت دارد.

ویزا و اقامت

طی جدیدترین قوانین با دارا بودن ویزای توریستی به مدت ۶ماه میتوانید در پاناما سکونت داشته باشید و میتوانید برنامه های سرمایه گذاری مختلف را از نزدیک مشاهده کنید این در حالی هست که تا مدتی قبل اعتبار این ویزا ۳۰ -۹۰ روز بود.

با ویزای اقامت پاناما می توان به امریکا و کانادا و کل اتحادیه اروپا سفر کنید

در صورتی که ۳تا ۵ سال در پاناما اقامت داشته باشید می توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید

okfghjkl

 

 

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

همچنین ببینید

اخذ اقامت دائم و پاسپورت دومینیکا

اخذ اقامت دائم و پاسپورت دومینیکا

اخذ اقامت دائم و پاسپورت دومینیکا اخذ پاسپورت و اقامت دائم دومینیکا دارای مزایای بسیاری …